Ревізійний люк під плитку
Ще нещодавно роботи з дизайну санвузла істотно утруднялися у зв'язку з необхідністю залишати доступ до комунікацій. Перед власником приміщення стояв непростий вибір - зробити красиве стильне оздоблення плиткою або забезпечити максимально зручний доступ до сантехнічних вузлів. Багато хто дійсно вибирав перший варіант, залишаючи відкритий простір для обслуговування механізмів. Інші, щоб дірка у стіні не псувала загальну картину, прикривали її чимось на кшталт фанери, оформляючи імпровізовані дверцята у відповідному стилі. Згодом проблему було вирішено. З'явилася можливість встановити заводський люк під плитку.
Перші моделі були так званими «видимками». Корпус найчастіше робився із пластику в білому кольорі. І це значно порушувало цілісність інтер'єру. Нині вимоги до цього елемента жорсткіші. Люк має бути абсолютно непомітним.
Які бувають люки під плитку?
Сучасні виробники пропонують споживачеві як настінні моделі, так і підлогові або стельові. До них також висуваються певні вимоги. Але здебільшого використовуються саме настінні конструкції, що випускаються у різних варіаціях. У зв'язку з цим слід вирішити, який саме ревізійний люк під плитку встановити на етапі складання проекту.
Є кілька різновидів конструкцій.
- 1. Натискні люки під плитку. Використовується в основному для настінного монтажу, при наявності на стінах плитки з шорсткою поверхнею.
- 2. Орний. Прекрасно підходить для глянцевої плитки.
- 3. Ревізійні люки під плитку зсувні натискні. Якщо місця для відкриття дверцят немає, цей варіант підходить ідеально.
- 4. Розстібний люк зсувний. Має ту ж гідність, що й попередня модель. Відрізняється лише конструкційно.
- 5. Дводверний. За умови, що необхідно прикрити досить великий простір, рекомендується вибрати саме цю модель, зручну для використання.
- 6. Посилений. Гарна альтернатива дводверної конструкції. Особливо актуально встановлювати, якщо на люк виявлятиметься підвищене навантаження.
- 7. Конструкція, що має знімні дверцята. Бюджетна альтернатива моделі зсуву.
- 8. Люк під мозаїку.
Найбільш затребуваними залишаються незмінно розстібні та натискні люки під плитку. В основному як матеріал для їх виготовлення виступає алюміній і пластик. За ціною вигіднішими є пластикові вироби, за якістю та довговічністю – металеві.
Які розміри люків під плитку бувають?
Правильно обраний ревізійний люк під плитку дозволяє швидко та з комфортом дістатися всіх комунікацій. Встановлюються вони у приміщення різного типу, як у житлових будинках, так і виробничих будівлях. Щоб конструкція ідеально підходила, необхідно знати стандартні розміри виробів. У лінійку настінних люків, як правило, входять моделі, у яких ширина становить 20 см-60 см, а висота – 30 см-120 см. Але є вироби і більше, а також менше. Стандарти, що використовуються при виробництві виробів, мають відмінності. Все залежить від типу моделей:
- 1. Ревізійні люки під натискні плитки та інші приховані моделі – 150х150 мм-1200х1200 мм.
- 2. Ревізійний люк під плитку з дверцятами для стін – до 1600 мм х 2200 мм.
- 3. Невеликі сантехнічні люки із пластику можуть мати такі габарити – 100х100 мм-400х600 мм.
- 4. Підлогові квадратні моделі бувають 200 мм х 200 мм-1500 мм х 1500 мм, розміри прямокутних становлять до 1000 мм х 2000 мм та 600 мм х 24000 мм.
Дзвоніть та замовляйте ревізійні люки під плитку натискні і не тільки, з доставкою по Україні.